Dokąd na narty 2016/2017 ?, Narty autokarem, Na narty samolotem, Włochy samolot, Austria narty autokarem, dojazd na narty autokarem, dojazd na narty samolotem, Informacje narciarskie
Wyjazdy narciarskie Alpy
Wyjazdy narciarskie Austria
Wyjazdy narciarskie free ski
Wyjazdy narciarskie kaprun
Wyjazdy narciarskie Kronplatz
Wyjazdy narciarskie Livigno
Wyjazdy narciarskie - na dolomity
Wyjazdy narciarskie - na narty autokarem
Wyjazdy narciarskie - narty samolotem
Wyjazdy narciarskie - narty austria
Wyjazdy narciarskie - narty autokarem
Wyjazdy narciarskie - narty włochy
Wyjazdy narciarskie - skipass w cenie
Wyjazdy narciarskie - snowboard
Wyjazdy narciarskie - wyjazdy autokarem i samolotem
Wyjazdy narciarskie - wyjazdy na narty last minute
wyjazdy narciarskie dla rodzin z dziećmi
wyjazdy snowboardowe do Włoch
Wyjazdy narciarskie włochy
-
Włochy Narty Dojazd własny
Włochy Narty Wyjazdy autokarowe
Włochy Narty Skipass w cenie
Włochy Narty Family
Włochy Narty Premium
Włochy Narty Spa & Wellness
Włochy Narty Last minute
Włochy Narty Wyjazdy grupowe
Tagi: wyjazdy autokarowe na narty, apartamenty, hotele, szkółki , włoskich lub w Austrii; Wyjazdy indywidualne, narciarskie wczasy rodzinne; Wyjazdy na narty, wyjazdy narciarskie
Sezon zimowy już się rozpoczyna, sprzedaż ruszyła już kilka miesięcy temu i jak twierdzą biura podróży, zainteresowanie ofertą jest duże.
Terminy na rozpoczęcie i zakończenie sezonu, zwane terminami free ski i zawierające w cenie skipas są tańsze od typowo feryjnych, są najpopularniejsze. Każdy kto chce z nich skorzystać, już teraz powinien dokonać rezerwacji.
W ofercie narciarskiej na sezon 2016/2017 prym wiodą Włochy, ale dużą popularnością cieszą się Austria, Francja, czy Słowacja.
Przedstawiciele branży i miłośnicy narciarstwa zgodnie twierdzą, że krajowe ośrodki narciarskie nie mogą równać się z zagranicznymi. Głównymi wadami kurortów narciarskich w Polsce są gorzej przygotowane trasy i niska przepustowość wyciągów narciarskich. Znacznie wyprzedzają nas Słowacja, Austria, Włochy oraz Francja. Słowacy stale inwestują w infrastrukturę narciarską i tylko w tym roku wydadzą na nią ok. 30 milionów euro.
Obecnie największą inwestycją jest budowa nowej 6-osobowej kolejki krzesełkowej w ośrodku narciarskim Tatrzańska Łomnica w Wysokich Tatrach. Przewidziana jest także budowa kolejki krzesełkowej Zahradky-Priehyba w ośrodku narciarskim Jasna Niskie Tatry za 6 milionów euro, Na otwarcie sezonu szykują się także inne kraje.
Nowe kierunki na polskim rynku to Andora, Słowenia i Bułgaria. Kierunkiem, który zyskuje zwolenników w naszym kraju jest Bułgaria. W polskich katalogach biur podróży polecane są dwie miejscowości, Bansko oraz Pamporovo.
W tej pierwszej znajduje się 14 wyciągów o przepustowości 20.500 osób na godzinę, które tworzą w sumie 70 km szlaków przygotowanych dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. 80 proc. z nich może być dodatkowo sztucznie naśnieżana. Z kolei Pamporovo, najbardziej nasłoneczniona miejscowość w kraju, określane jest perłą bułgarskich kurortów narciarskich.
Proponuje 14 tras zjazdowych o łącznej długości 37 km.
Nowości nowościami ale, niezaprzeczalnym bestsellerem są Włochy – przede wszystkim Południowy Tyrol i włoskie Dolomity. Nic nie zastąpi włoskiego słońca, dzięki któremu pobyt na stoku to czysta przyjemność. Największym powodzeniem cieszy się region Val di Sole i Tonale.
Naszych narciarzy od Włoch nie odstraszają wyższe ceny niż w przypadku pobytów w innych narciarskich regionach Europy. Porównywalne warunki mieszkalne i oczywiście narciarskie są we Francji i Francuzi oferują nawet lepsze pakiety, bo za cenę apartamentu we Włoszech, we Francji można znaleźć pobyt z karnetem wliczonym w cenę.
We Francji klienci bardzo sobie cenią brak potrzeby dojazdu do stoków narciarskich. Wystarczy wyjść na dwór, zapiąć narty i zjechać do najbliższego wyciągu.
Trentino-Alto Adige/Südtirol to region Włoch, na północy kraju, przy granicy z Austrią. Region składa się z 2 prowincji: Bolzano (Bozen) – część północna, granicząca z Austrią i Szwajcarią oraz Trentino – południowa część, dochodząca do jeziora Garda. Wewnątrz Włoch, na zachodzie region graniczy z Lombardią, a na wschodzie z Veneto (Wenecja Euganejska). Jego stolicą jest Trydent (Trento). Region, jak również obie jego prowincje posiadają autonomię.
Przez ponad 5 wieków obszar ten należał do Austro-Węgier i wcześniej Cesarstwa Austriackiego, przejęty przez Włochy w 1919 r. Stąd ciągle widoczne spore wpływy kultury zza gór, szczególnie w prowincji Bolzano Alto Adige lub Bozen Südtirol (czyli Południowy Tyrol, jak chcą jego mieszkańcy lub Górna Adyga, jak chcą Włosi).
W Południowym Tyrolu budownictwo jest typowo... tyrolskie, ciągle popularny jest tu język niemiecki. Zamieszkuje tu liczna mniejszość niemieckojęzyczna. Nazwy miejscowości są najczęściej dwujęzyczne. Oba języki – niemiecki i włoski są uznane za urzędowe. W szkołach naucza się również ladyńskiego, na obszarach zamieszkałych przez Ladynów (przypuszczam jednak, że nikt z nas nie zna tego języka...).
Nazwa Trentino pochodzi od antycznej nazwy miasta Trento. Trentino-Alto Adige w dużej części jest górzyste – to południowe Alpy, a w ich ramach spory obszar to Dolomity (znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO). Z tego też powodu piszemy o regionie w serwisie. To miejsca bardzo interesujące narciarzy...
Chociaż latem także warto tu zajrzeć choćby nad jezioro Garda, a i w górach można atrakcyjnie spędzić czas.
Jak dojechać na narty 2016 i 2017 do Trentino
Jedyna chyba racjonalna droga z Polski wiedzie tu przez Austrię i przełęcz Brenner. Przez region przebiega jedna z głównych dróg łączących Włochy z północną Europą – autostrada A22.
Firma obsługująca A22, na swojej stronie internetowej daje Wam możliwość sprawdzić bieżącą sytuację na autostradzie, http://www.autobrennero.it
Jest także po stronie włoskiej, równolegle do autostrady biegnąca od przełęczy Brenner droga krajowa nr SS12, ale już kiedyś latem, omijając korek na autostradzie, Wąska, kręta, przejeżdża przez okoliczne osady.