Strona Główna | rezerwacje@lookoftravel.pl |  www.Lookoftravel.pl
Włochy Val di Fiemme "Hotel *** TOURING" Włochy Wczasy samolotem
 
miejscowość:
Val di Fiemme - Predazzo
kraj:
Włochy Narty
region:
Wyjazdy na Narty 2017
zakwaterowanie:
Hotel narty we Włoszech
dojazd:
Samolot 
wyżywienie:
HB
termin wyjazdu:
11.01.20 - 18.01.20
cena za osobę:
702.00 EUR 649 EUR
Terminy i ceny:
trasy narciarskie Włochy

Dziecko do lat 8:
478 EUR
Typ wyjazdu:
Hotele 3 gwiazdkowe, hotel blisko wyciągów narciarskich, POBYTY SPA & WELLNESS, Wczasy w Górach, Wyjazdy Narciarskie, Karnet w Cenie, Narty 2019, Wczasy Zimowe 2019
Cena zawiera:

7 noclegów oraz 7x śniadania i obiadokolacje zgodnie z wybranym terminem * opiekę rezydenta (poza terminami 30.11-7.12, 7.12-14.12, 14.12-21.12, 21.12-28.12, 28.12-4.01, 04.01-11.01, 28.03-04.04) * Pakiet Podstawowy / ubezpieczenie Signal Iduna / KL 12 000 EUR w tym koszty ratownictwa 6 000 EUR, NNW 10 000 PLN, Bagaż 800 PLN, obejmuje amatorskie uprawianie sportów zimowych, następstwa chorób przewlekłych, ubezpieczenie OC narciarza 10 000 EUR i ubezpieczenie sprzętu sportowego SS 2 000 PLN * transport do hotelu (dotyczy oferty samolotowej i autokarowej) * transport do hotelu wg wybranej oferty (dotyczy oferty autokarowej i samolotowej) * w opcji samolotowej - przewóz bagażu (bagaż podręczny do 10 kg w max rozmiarach: 40x30x20cm; bagaż rejestrowany do 20 kg - 1 sztuka w max. rozmiarach 149 x 119 x 171 cm; 1 para nart z kijkami lub snowboard spakowane w pokrowcu, buty narciarskie/ snowboardowe spakowane w bagażu rejestrowanym lub podręcznym)  * uroczystą kolację w terminie sylwestrowym * podatek VAT * Karnet narciarski w oznaczonych terminach * Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
UWAGA: W przypadku zakupu oferty na 3 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od wtorku od 18:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.
Usługi transportowe, w tym transferowe, będą świadczone w grupie.
Płatne dodatkowo:
napojów do obiadokolacji * karnetów poza oznaczonymi terminami * opieki rezydenta w terminach 30.11-7.12, 7.12-14.12, 14.12-21.12, 21.12-28.12, 28.12-4.01, 04.01-11.01, 28.03-04.04
Dodatkowe informacje:
wylot z: Warszawa (zależnie od terminu)
Uwagi:
Cena za 1 osobę w pokoju: 2 os.
OPIS OFERTY - Włochy Narty - narciarskie wyjazdy i oferty na narty do Włoch
ośrodki narciarskie Włochy

Jednym zdaniem

Rodzinnie prowadzony hotel w centrum słynnego Predazzo oraz odległość od stacji narciarskiej Latemar zaledwie 2,5 km - gwarantują udany wypoczynek dla narciarzy w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Położenie

hotel umiejscowiony jest w centrum Predazzo, 2500 metrów od gondolki będącej częścią słynnej huśtawki Latemar (Obereggen)/ Pampeago oraz oddalony o ok. 9 km od Alpe Lusia/Bellamonte i ok. 12 km od Alpe Cermis. Bezpośredni dojazd do wyciągów narciarskich zapewnia ski bus, przystanek przy hotelu. Sprawdź rozkład skibusa - Rozkład skibusa.

Hotel

hotel z zapleczem wellness – zapewnia korzystną relację ceny do oferowanych świadczeń oraz bliskość wyciągów  huśtawki Latemar. Rodzinna tradycja prowadzenia Hotelu sięga 1936 roku. Obecnie  w hotelu można zakwaterować łącznie 74 osoby. Oficjalna kategoryzacja hotelu ***. 

 Istnieje możliwość udostępnienia usługi dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Dokładne informacje na ten temat możliwości dostosowania usługi do konkretnych potrzeb podróżnego udzielone będą na jego wniosek.

Pokoje

pokoje classic: 2- 3- osobowe w każdym znajduje się: łazienka z prysznicem, suszarką do włosów; telefon, TV sat, Wi-Fi (bezpłatnie). 

pokoje comfort: 2, 3, 4-osobowe, polecane dla rodzin, w każdym znajduje się: łazienka z prysznicem, suszarką do włosów; telefon, TV sat, Wi-Fi (bezpłatnie), balkon. Niektóre wyposażone w garderobę. 

Do dyspozycji

centrum wellness: wanna z hydromasażem, sauna, centrum odnowy biologicznej; Wi-Fi (bezpłatnie), lobby, restauracja, bar, winda, parking(ilość miejsc ograniczona), narciarnia, mini klub dla dzieci (otwarty w godz.18.00-21.00 dla minimum 3 dzieci).

Po nartach

można wybrać się do pobliskiego Cavalese (ok. 12 km): w sezonie funkcjonuje tu jedyna w dolinie Fiemme dyskoteka z prawdziwego zdarzenia, liczne są bary i sklepy, a spacerując ulicami można podziwiać charakterystyczne średniowieczne domy z zewnętrznymi freskami. 

Kuchnia

śniadania: bogaty bufet szwedzki, obiadokolacje 4-daniowe: bufet sałatkowo-przystawkowy, pierwsze i drugie danie (wybór spośród kilku wariantów), deser. Dodatkowo darmowa popołudniowa przekąska (gorące napoje i ciasteczka).  Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Program narciarski

proponujemy wybór kilku różnych programów narciarskich.

1. Program dla karnetu 6 x Val di Fiemme, pozwala na optymalne wykorzystanie stacji narciarskich regionu Val Di Fiemme. Sugerujemy następujący program: 4 x Latemar (Obereggen)/Predazzo, 1 x Alpe Lusia/Bellamonte, 1 x Alpe Cermis.  Ze względu na dogodne położenie hotelu, najkorzystniejsze będą dojazdy skibusem. Rozkład skibusów:  https://www.visitfiemme.it/it/active-relax/neve/skibus 

2.Program  dla karnetu 4 x Val di Fiemme + 2 x Dolomiti Superski , pozwala na szusowanie także na stokach słynnej Selli Rondy, transfery do stacji Pozza di Fassa i na Sellę Rondę organizowane przez wg poniższego rozkładu jazdy. Do pozostałych stacji narciarskich dojazd skibusem wg  sugerowanego, poniższego programu:

1. dzień Latemar (Obereggen)/Predazzo
2. dzień Sella Ronda
3. dzień Pozza di Fassa
4. dzień Alpe Lusia
5. dzień Alpe Cermis
6. dzień Latemar (Obereggen)/Predazzo

3. Program dla karnetu 3 x Val di Fiemme + 3 x Dolomiti Superski , pozwala na szusowanie także na stokach słynnej Selli Rondy, transfery do stacji Pozza di Fassa i na Sellę Rondę organizowane przez wg poniższego rozkładu jazdy. Do pozostałych stacji narciarskich dojazd skibusem wg  sugerowanego, poniższego programu:

1. dzień Latemar (Obereggen)/Predazzo
2. dzień Sella Ronda
3. dzień Pozza di Fassa
4. dzień Sella Ronda
5. dzień Alpe Cermis
6. dzień Alpe Lusia/Bellamonte

Istnieje także możliwość zakupu karnetu Dolomiti Superski, dojazd na stoki nie ujęte w rozkładzie jazdy we własnym zakresie.

Karnety: 6 x Fiemme oraz łączone 4 x Fiemme+2 x Dolomiti Superski i 3 x Fiemme+3 x Dolomiti Superski w specjalnie zniżkowej cenie dla naszych Klientów do zakupu nawet na 7 dni przed rozpoczęciem wyjazdu!

Imprezy

Fiemme Days - w terminie 14-21.03.2020 narty i impreza będą nieodłączne! 6 dni białego szaleństwa i szampańskiej zabawy na stokach Val di Fiemme.

 W programie przewidziane:

     *testy nart - topowe marki, kolekcje 2020 i 2021

     *szkolenia narciarskie dla dzieci i dorosłych

     *jazda o wschodzie słońca

     *dyskoteka w Cavalese (zapewniamy transport z hoteli) z muzyką live!

     *nocna jazda na stokach

Szczegóły już wkrótce!

Ramowy program imprezy

Ramowy program imprez samolotowych: 
Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed wylotem. Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski. Sprawdź rozkład lotów.

Ramowy program imprez autokarowych:
Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Czechy i Austrię. Dzień 2: przyjazd do Włoch, zakwaterowanie, obiadokolacja. Dzień 3-8: białe szaleństwo. Dzień 9: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Polski, przejazd przez Włochy i Austrię. Dzień 10: przejazd przez Czechy, przyjazd do Polski w godzinach wczesno-porannych. Sprawdź rozkłady jazdy

Ramowy program imprez z dojazdem własnym:
Program klasyczny 7-noclegowy: Dzień 1: przyjazd, zakwaterowanie od godz. 14:00, obiadokolacja. Dzień 2-7: białe szaleństwo. Dzień 8: śniadanie, wykwaterowanie do godz. 10:00.

Cena zawiera

usługi transportowe, w tym transferowe, będą świadczone w grupie.

7 noclegów oraz 7x śniadania i obiadokolacje zgodnie z wybranym terminem * opiekę rezydenta * ubezpieczenie KL, NNW i bagaż, które obejmuje także amatorskie uprawianie sportów zimowych i następstwa chorób przewlekłych, oraz ubezpieczenie OC narciarza (więcej szczegółów) * transport do hotelu (dotyczy oferty samolotowej i autokarowej) * transport do hotelu wg wybranej oferty (dotyczy oferty autokarowej i samolotowej) * w opcji samolotowej - przewóz bagażu (bagaż rejestrowany -  max 32 kg/os, bagaż podręczny w max rozmiarach:40x30x20cm, narty lub snowboard spakowane w pokrowcu, buty narciarskie/ snowboardowe spakowane w bagażu głównym)  * uroczystą kolację w terminie sylwestrowym * podatek VAT * Karnet narciarski w oznaczonych terminach * Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UWAGA: W przypadku zakupu oferty na 3 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od wtorku od 18:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Cena nie zawiera

napojów do obiadokolacji * karnetów poza oznaczonymi terminami.

 

Dopłaty opcjonalne

ubezpieczenie rozszerzone KL 30 000 EUR

Dodatkowe opłaty i inne koszty

dodatkowym kosztem, który każdy uczestnik zobowiązany jest ponieść na miejscu jest lokalna opłata klimatyczna, ustalana przez lokalne władze administracyjne w wysokości 2,20 EUR/os./dzień (dla osób powyżej 14 lat), 1 EUR/os./dzień (dla dzieci w wieku 8-14 lat). W ramach tej opłaty otrzymują Państwo kartę Fiemme-Motion, a wraz z nią liczne bonusy i rabaty min. bezpłatne skibusy, wejścia do muzeów w Val di Fiemme i regionie Trentino, możliwość szusowania nocą na trasie Olimpia w Alpe Cermis (19.30 - 22.30), zniżki na zajęcia dla rodzin, wycieczki z przewodnikiem, spacery w rakietach śnieżnych i wiele innych. Szczegóły w hotelu.

Karnet w cenie

w terminach 01.12-07.12; 07.12-14.12; 14.12-21.12 oraz w terminach 14.03-21.03  21.03-28.03; 28.03-04.04 w cenie zawarty jest karnet 6 x Fiemme. Istnieje możliwość rozszerzenia do karnetu 3 x Fiemme+3 x Dolomiti Superski (wraz z transferami na stoki dla oferty autokarowej i samolotowej) nawet do 7 dni przed wyjazdem!

UWAGA: W przypadku zakupu oferty na 3 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od wtorku od 18:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Uwaga

karnet tylko w oznaczonych terminach Free Ski

w terminach 01.12-07.12; 07.12-14.12; 14.12-21.12 oraz w terminach 14.03-21.03  21.03-28.03; 28.03-04.04 w cenie zawarty jest karnet 6 x Fiemme. Istnieje możliwość rozszerzenia do karnetu 3 x Fiemme+3 x Dolomiti Superski (wraz z transferami na stoki dla oferty autokarowej i samolotowej) nawet do 7 dni przed wyjazdem!

Dla naszych Klientów specjalne zniżkowe karnety: 6xFiemme oraz łączone 4 x Fiemme+2 x Dolomiti Superski i 3 x Fiemme+3 x Dolomiti Superski do zakupu przez naszą stronę www (oszczędzasz do 25 EUR/os.)

Możliwość dokupienia karnetu opcjonalnego na maksymalnie 7 dni przed wyjazdem!

Karnet Val di Fiemme umożliwia jazdę na wszystkich stacjach doliny Fiemme (Alpe Cermis, Alpe Lusia, Latemar (Obereggen).

Karnet 3xFiemme + 3x Dolomiti Superski umożliwia szusowanie przez 3 dni na wszystkich stokach doliny Fiemme oraz przez 3 dni na stokach słynnej Selli Rondy.

K arnet 4x Val di Fiemme + 2 x Dolomiti Superski umożliwia szusowanie  przez 4 dni na wszystkich stokach doliny Fiemme oraz przez 2 dni na stokach słynnej Selli Rondy.

Karnet 6x Dolomiti Superski umożliwia jazdę na wszystkich 12 stacjach regionu Dolomiti Superski: Cortina d’Ampezzo, Kronplatz, Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa, Arabba/Marmolada, Alta Pusteria, Val di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza, Valle Isarco/Plose, Tre Valli, Civetta.  Karnet bez zniżki. 

Miejsca odbioru karnetów narciarskich  - Zakupione karnety rozdaje rezydent lub są do odebrania w recepcji hotelowej podczas zakwaterowania.

W przypadku terminów, w których nie ma rezydenta, klienci otrzymują karnety na podstawie voucheru wysłanego najpóźniej na  3 dni przed wyjazdem  na adres mailowy podany przy osobie kontaktowej. Voucher należy wydrukować i okazać w kasie skipassowej wskazanej na dokumencie. W przypadku braku voucheru karnet nie zostanie wydany.

UWAGA: W przypadku zakupienia oferty na 3 dni przed rozpoczęciem pobytu (tj. od wtorku od 18:00) cena nie zawiera karnetu. Cena oferty jest wówczas pomniejszona o cenę karnetu.

Instrukcja dla Ubezpieczonych:
W sytuacji wystąpienia szkody/wypadku - proszę zapoznać się z Instrukcją dla Ubezpieczonych - 

Karta Ubezpieczeniowa: 
Posiadacz niniejszej karty jest objęty ochroną ubezpieczeniową przez SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - 
Niniejsza karta jest ważna tylko z polisą ubezpieczeniową, będącą w posiadaniu organizatora turystyki.

Najważniejsze cechy hotelu

Centrum wellness
Rodzinna atmosfera
Blisko wyciągów

Karnety narciarskie

Karnet Val di Fiemme
Karnet umożliwia jazdę 6 dni na stacjach doliny Fiemme (Alpe Cermis 23 km, Alpe Lusia 24 km, Latemar 43 km).

KARNET VAL DI FIEMME 6 DNI30.11.2019 - 21.12.201907.01.2020-01.02.2020  22.03.2020-do końca sezonu22.12.2019-06.01.2020 02.02.2020-21.03.2020
Dorośli210 EUR237 EUR263 EUR
Dzieci ur. po 30.11.2003147 EUR166 EUR184 EUR
Seniorzy ur. przed 30.11.1954189 EUR213 EUR237 EUR
Dzieci ur. po 30.11.2011gratisgratisgratis

Karnet Dolomiti Superski
Karnet umożliwia jazdę na wszystkich 12 stacjach regionu Dolomiti Superski.

KARNET DOLOMITI SUPERSKI 6 DNI

30.11.2019-
21.12.2019

07.01.2020-01.02.2020  22.03 do końca sezonu

22.12.2019-06.01.2020
02.02.-21.03.2019

Dorośli

250 EUR

282 EUR

313 EUR

Dzieci ur. po 30.11.2003

175 EUR

197 EUR

219 EUR

Seniorzy ur. przed 30.11.1954

225 EUR

254 EUR

282 EUR

Dzieci ur. po 30.11.2011

gratis

gratis

gratis
Ogólny opis regionu

Zjeżdżając z autostrady Brenner-Werona w miasteczku Ora i dalej drogą wspinającą się po zboczach szerokiej doliny Adygi po kilkudziesięciu minutach dojeżdżamy do położonej wyżej Val di Fiemme (stolica; Cavalese). Po ok. 20 km, na wysokości Predazzo dolina rozwidla się, a jej północne odgałęzienie to Val di Fassa (stolica; Moena). Nie ma naturalnej bariery oddzielającej Fassa i Fiemme są one jednak niezależnymi ośrodkami administracyjnymi. Także tereny narciarskie zarządzane są w obu dolinach przez odrębne konsorcja zrzeszone jednak, wraz z 10 innymi, w obszar Dolomiti Superski. W praktyce ma to takie znaczenie, iż możliwe jest kupno jednego karnetu na jazdę we wszystkich 12 regionach. Mieszkając w dolinie Fiemme mamy do dyspozycji 4 świetne stacje narciarskie o łącznej długości tras ok. 100 km; huśtawka narciarska Latemar-Oberregen, Alpe Cermis ze swą słynna prawie 8 kilometrową trasą Olimpia, Passo Rolle oraz jedna z najbardziej lubianych przez naszych Klientów stacji – Alpe Lusia. Stacje te zapewniają moc doznań narciarskich na wiele dni jazdy, dlatego choć można odwiedzić oddaloną o 35 km Sella Rondę, to jednak ze względu na położenie hoteli zdecydowanie korzystniej jest skupić się na doskonałych stacjach Val di Fiemme i nie tracić zbyt wiele czasu na dojazdy.

Stacje narciarskie

ALPE CERMIS

Położona na stokach szczytu Palon (2250 m n.p.m.). Gondola wywozi narciarzy ze stacji początkowej przy potoku Avisio do stacji pośredniej skąd kursuje kolej linowa i wyciągi krzesełkowe. Największą atrakcją tego zatłoczonego w sezonie ośrodka jest długi (7200 m) zjazd bardzo trudną trasą Olimpia, ze szczytu Palon aż na dno doliny (860 m n.p.m.). Średnie nachylenie w środkowej części trasy to 28%! Szybki przejazd trasy, na której rozgrywane są zawody Pucharu Świata, poza dobrą techniką wymaga żelaznej kondycji i jest wyzwaniem dla zaawansowanych narciarzy.

Ogółem 24 km tras
Wyciągi - gondole i koleje linowe: 3, wyciągi krzesełkowe: 3, orczyki: 2
Trasy - 20% trudnych, 36% średnich, 44% łatwych
Sztuczne naśnieżanie: 80% tras
Przepustowość wyciągów: 12 900 os./godz.


SKI CENTER LATEMAR

Tzw. huśtawka narciarska – sieć połączonych tras i wyciągów startujących z 3 miejscowości położonych w różnych punktach Masywu Latemar (2846 m n.p.m.); Predazzo, Pampeago i Obereggen
wywożąc narciarzy na 7 szczytów pośrednich, (maksymalna wysokość 2250 m n.p.m.) i umożliwiając zjazdy do położonych pomiędzy nimi dolin. Duże zróżnicowanie tras zjazdowych od szerokich, łatwych po trudne (m.in. bardzo ciekawa trasa z Passo Feudo w stronę Predazzo). Rodziny z dziećmi docenią nowoczesne 4 a nawet 6-cio osobowe wyciągi krzesełkowe. Skipark przy schronisku Latemar Hutte (narciarskie zabawy dla najmłodszych).

Ogółem 45 km tras
Wyciągi - gondole: 2, wyciągi krzesełkowe: 12, orczyki: 2
Trasy - 15% trudnych, 59% średnich, 24% łatwych
Sztuczne naśnieżanie: wszystkie trasy
Przepustowość wyciągów: 32 000 os./godz.


ALPE LUSIA / BELLAMONTE

Na stoki Alpe Lusia można wyjechać z 2 stron; od strony Bellamonte należącego do Fiemme i od strony Moeny, a dokładnie miejscowości Roncchi należącej do regionu Tre Valli (wraz z San Pellegrino i Falcade). W efekcie zarówno konsorcjum Fiemme jak i Tre Valli zarządza tą stacją i uwzględnia ją na swych mapach. Tereny narciarskie zlokalizowano na szczytach Le Cune (2380 m n.p.m.) i Laste (2500 m n.p.m.). W ocenie wielu ekspertów, jest to jedna z najlepszych stacji Dolomitów, choć osoby kierujące się w swoich ocenach wyłącznie liczbą kilometrów tras nie potraktują na serio takiej opinii. Jednak od narciarzy, którzy choć raz spróbowali jazdy w tym ośrodku usłyszymy same zachwyty. Długie i szerokie trasy zjazdowe, od strony Moeny trudne, od strony Bellamonte głównie niebieskie, idealne dla osób uprawiających narciarstwo fun curvingowe, oraz średnio zaawansowanych i początkujących. Dodatkowo, kiedy po jednej stronie śnieg robi się pod wpływem słońca miękki, po drugiej dopiero zaczynają się najlepsze godziny do jazdy. Nowoczesne wyciągi w tym – co ważne dla rodzin – krzesełkowe 4-miejscowe. Duże nasłonecznienie, mało ludzi poza ścisłym sezonem.

Ogółem 24 km tras
Wyciągi - gondole i koleje linowe: 2, wyciągi krzesełkowe: 5, orczyki: 2
Trasy - 21% trudnych, 19% średnich, 60% łatwych
Sztuczne naśnieżanie: wszystkie trasy
Przepustowość wyciągów: 13 800 os./godz.

Mapy

Val di Fiemme [kliknij]

Kamery

Val di Fiemme [kliknij]

dolomity wczasy  dolomity wczasy  dolomity wczasy  dolomity wczasy  dolomity wczasy  dolomity wczasy  
Val di Fiemme - Predazzo
hotele apartamenty włochy

Val di Fiemme – Włochy. Czy to dobre miejsce na narty?

Predazzo
miejscowośc położona w Val di Fiemme - znana przede wszystkim ze stacji narciarskiej Latemar oraz z rozgrywanych tutaj zawodów w skokach narciarskich. Atutem tej miejscowości są: niewielkia odległość do wyżej wymienionych regionów, możliwość korzystania z niezwłego życia nocnego i wspaniałej infrastruktury Predazzo, oraz odatkowo bezpłatny dla posiadaczy ski-passu kryty basen w centrum Predazzo.

Włochy to mekka dla fanów szusowania na nartach. Jest tam mnóstwo świetnie zorganizowanych miejsc, w których można pojeździć na nartach. Jednym z nich jest region Val di Fiemme zwany przedsionkiem Dolomitów. Mówimy, dlaczego warto się tam wybrać, jakie trasy zjazdowe są do dyspozycji i ile kosztują skipassy.


Tagi:ceny karnetów, Dolomity, ferie zimowe 2012, narciarstwo biegowe, narty, narty 2012, sezon narciarski, Skipass Dolomiti, snowboard, trasy narciarskie, val di fiemme, włochy

 W Val di Fiemme na miłośników białego szaleństwa czeka ponad 140 km dobrze przygotowanych nartostrad. Prawie wszystkie trasy posiadają system sztucznego naśnieżania, który zapewnia idealne warunki zjazdowe przez cały sezon zimowy.

Val di Fiemme rozciąga się przestrzeni 35 kilometrów między masywem Lagorai a Latemar, wzdłuż rzeki Aviso. W dolinie Fiemme powyżej 1000 m n.p.m. znajdują się takie miejscowości jak Cavalese czy Predazzo. Na narciarzy czeka 28 400 miejsc noclegowych, czyli półtora razy więcej niż wynosi liczba mieszkańców.

Cudowne widoki roztaczają się na masyw Latemar, po lewej stronie doliny i na pasmo Lagorai po prawej.

W głębi doliny podziwiać można szczyty Pale di San Martino. Val di Fiemme usytuowana jest w północno-wschodniej części regionu Trentino, na wschód od linii łączącej Trydent i Bolzano.

Są tam też maleńkie i urokliwe miasteczka jak: Capriana, Molina, Castello, Carano, Tesero, Ziano oferujące wypoczynek w swych zacisznych hotelach i apartamentach.

Głównym ośrodkiem doliny jest Ski Center Latemar - 2842 m n.p.m. (dolna stacja znajduje się w Predazzo), który połączony jest wyciągami i trasami z Pampeago i leżącą po drugiej stronie masywu Obereggen.

Drugim ośrodkiem jest Ski Alpe Cermis - Lagorai z popularną Cavalese. Pozostałe tereny narciarskie to: Bellamonte - Alpe Lusia i Passo Rolle.

Łącznie jest tam ponad 140 km dobrze przygotowanych nartostrad. Prawie wszystkie trasy posiadają system sztucznego naśnieżania, który zapewnia idealne warunki zjazdowe przez cały sezon zimowy.

Dolina Fiemme uznawana jest za kolebkę narciarstwa biegowego, odbywają się tam mistrzostwa świata oraz inne zawody sportowe, w tym zawody skoków narciarskich.

Miały tam miejsce mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w roku 1991 oraz 2003. Kolejne planowane są na 2013 rok.

Karnety na trasy narciarskie w Val di Fiemme

Skipass Val di Fiemme-Obereggen pozwala korzystać z tras należących do Ski Center Latemar, Alpe Cermis, Bellamonte - Alpe Lusia, Passo Lavazè i Oclini - łącznie ponad 100 km zjazdów.

Ośrodki narciarstwa biegowego w Dolinie Fiemme są objęte karnetem SuperNordicSkipass.

Swego rodzaju „wisienką na torcie” jest słynna trasa Olimpia, która ma długość ponad 5 kilometrów!

Val di Fiemme to nie tylko narty. Poza stokiem jest też mnóstwo atrakcji: kino, teatry, muzea, galerie sztuki, dyskoteki, puby, tradycyjne restauracje, pizzerie, bary i kawiarnie.

W tym rejonie są do dyspozycji dwa publiczne baseny kąpielowe (Cavalese, Predazzo), korty tenisowe, kryte lodowisko w Cavalese, fitness centrum oraz wiele innych propozycji sportowych. W Val di Fiemme sezon trwa od grudnia do kwietnia.

Ceny skipassów

6-dniowy Skipass Fiemme-Obereggen to koszt od 125 euro (juniorzy - do 16 lat, a dokładnie urodzeni po 26.11.1995) do 171 euro (dorośli). W wysokim sezonie (od 24 grudnia do 7 stycznia i od 5 lutego do 17 marca) cena wzrasta odpowiednio do ok. 143 euro i 194 euro za osobę.

W Val di Fiemme można tez korzystać z karnetu Dolomiti Superski obejmującego 12 regionów narciarskich, w tym 1220 km tras zjazdowych i 450 wyciągów. Upoważnia on do korzystania z następujących ośrodków: Cortina d'Ampezzo, Kronplatz, Alta Badia, Groden/Seiser Alm, Fassatal/Karersee, Arraba/Marmolada, Hochpustertal, Val di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza, Eisacktal, Tre Valli, Civetta. 6-dniowy skipass to koszt od 149 euro (juniorzy) do 212 euro (dorośli). W wysokim sezonie cena wzrasta do 169-241 euro.


wyciągi włochy narty  wyciągi włochy narty  
Wyjazdy na Narty 2017
trasy dolomity

.
biuro podróży
Strona główna  |  O firmie  |  Zasady rezerwacji  |  Dokumenty  |  Kontakt  |  Kontakt  |  Promocje Narciarskie
Informacje lub ceny opublikowane na www.wlochy-narty.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Włochy Narty Autokarem, Samolotem i z Dojazdem Własnym: Narty Włochy, Narty Włochy Samolotem, Narty Włochy Autokarem, Na Narty do Włoch, Oferty na Narty we Włoszech. Szalone Wyjazdy Narciarskie Tylko z LookofTravel.

Narty 2014/2015 w Dolomitach - Włochy Narty 2015 to najlepszy Narciarski Wypoczynek w tym sezonie zimowym

Dolomity włoskie to niezwykłe góry pełne koloru i nastroju. Znajdują się na północy Włoch gdzie graniczą z Austrią. Urokliwe i malownicze są jedyną tego typu formacją na świecie, charakteryzują się ostrymi szczytami, mlecznym i różowym kolorem w czasie wschodu i zachodu słońca. Pogoda jest tu znakomita szczególnie w zimie, dużo słońca i klimat łagodniejszy niż w Austrii. Narty 2014 w Dolomitach to ogromna przyjemność, to szusowanie na najwyższym poziomie. Najważniejsze ośrodki narciarskie w Europie znajdują się w Regionie Trentino, Alto Adige i Veneto. Przez te regiony są poprowadzone trasy narciarskie największej karuzeli narciarskiej w Europie - Dolomitisuperski. Ośrodki narciarskie w Dolomitach oferują zakwaterowanie w najlepszych hotelach i apartamentach, oferują wakacje rodzinne i wakacje sportowe, szusowanie na nartach na najlepszych europejskich trasach, oferują wakacje narciarskie na każdą kieszeń. Na narty w Dolomity warto pojechać, na pewno przeżyjesz cudowne zimowe wakacje.

WŁOCHY NARTY AUTOKAREM, SAMOLOTEM I Z DOJAZDEM WŁASNYM – ZIMA 2014/2015 WE WŁOSZECH W NAJLEPSZYCH KUROTACH WŁOSKICH

Ruszyła sprzedaż ofert narciarskich na narty 2014/2015 we Włoszech. Tylko teraz największe rabaty i mnóstwo obiektów położonych bezpośrednio przy stoku. Bardzo dużo hoteli oferuje bezpłatne miejsca dla dzieci. W naszej stronie znajdziecie Państwo oferty FREE SKI z karnetem na wyciągi wliczonym w cenę. Oferujemy Państwu możliwość wyjazdu do Włoch na Narty 2014 z dojazdem własnym, autokarem lub samolotem z różnych miast Polski. Między innymi wyloty na Narty Samolotem do Włoch z Warszawy, Katowic i Gdańska. W naszej ofercie wszystkie najlepsze kurorty narciarskie w Alpach i Dolomitach.